BİLGİ SAYFALARI

Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Yasi ve Ehliyet:

Kiralanan araci sadece sözlesme üzerinde belirtilen kisi/kisiler kullanabilir. Sözlesmede belirtilmemis üçüncü kisilerin araci kullanmalari halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli degildir. Kiraci disinda araci kullanacak kisiler için ek sürücü hizmeti satin alinmalidir. Araci kullanacak kisi/kisiler en az 25 yasinda olmali ve en az 3 yillik geçerli bir ehliyet sahibi olmalidir.

Ek Sürücü :

Araçlarin 3.sahislarca kullanimi, TR RENT A CAR yetkilisinin onayini takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözlesmesine isletilmesi ve ıslak imza atılması halinde mümkündür. Sözlesmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamina dahil edilmesi ek ücrete tabi olup fiyat bilgisi için rezervasyon merkezimizi arayabilirsiniz.

Ödeme Sekilleri :

Ödemeler, geçerliligi TR RENT A CAR tarafinca onaylanan kredi kartlariyla yapilir. Ödeme yapilacak kredi karti kiraciya ait olmali ve kiralama esnasinda TR RENT A CAR yetkilisine ibraz edilmelidir. Kiralama baslangicinda araç grubuna göre degisen tutarlarda ön provizyon blokaji uygulanir. Kiralamanin sonunda olusabilecek farklar yine ayni kredi kartindan tahsil edilir.

Kiralama Süresi :

Kiralama süresi günlük kiralamalarda en az 1 gün yani 24 saat, aylik kiralamalarda ise 30 gündür.

Adrese Araç Teslim Etme ve/veya Adresten Teslim Alma :

Istenilen adrese araç teslimi veya istenilen adresten araç teslim alma hizmeti ek ücrete tabidir. Ek ücret mesafeye göre degisiklik gösterdiginden rezervasyon merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Tek Yönlü Kiralama: Aracin kiralama yapilan sehirden TR RENT A CAR ofisinin bulundugu farkli bir sehirde iade edilmesi TR RENT A CAR’ın onayina ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutari bölge/ofise göre degisiklik gösterdiginden rezervasyon merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Teslimde Gecikme / Uzatma :

Önceden belirlenen kiralama süresinin uzatilmasi TR RENT A CAR'ın onayina tabidir. Toplam kiralama süresi(gün sayisi) 24’er saatlik periyodlar üzerinden hesaplanir ve 30 dakikayi asan gecikmelerde ek gün ücreti hesaplanir.

Trafik Cezalari :

Kiralama esnasinda olusabilecek her türlü trafik suçlarina iliskin cezalar kiracinin sorumlulugundadir. Kiracinin bu konudaki yükümlülükleri kiralamanin bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulasan trafik cezalari ilgili kiralamada ismi geçen kisi veya firmadan tahsil edilir. Müsteri yerine TR RENT A CAR tarafindan ödenen trafik cezalari hizmet bedeli eklenerek müsteriden tahsil edilir.

Yurtdisina Çikis :

Kiralanan araçlar ile Türkiye sinirlari disina çikilamaz. Yakit : Araçlar kiraciya dolu depo ile(8/8) teslim edilir. Kiracinin da araci dolu depo ile teslim etmesi gerekir. Aksi halde eksik yakit bedeli hizmet bedeli eklenerek kiracidan tahsil edilir.

Ek Ürün ve Hizmetler :

Asagida belirtilen hizmetler rezervasyon esnasinda talep edilmesi halinde ve müsaitlik dahilinde ek ücret karsiligi temin edilir. Ücret bilgisi veya detayli bilgi için rezervasyon merkezimiz veya kiralama ofislerimizle iletisime geçebilirsiniz.

Çocuk veya bebek koltugu -Navigasyon -Soförlü Kiralama Rezervasyon Iptal veya Degisikligi :

Rezervasyonunuzda müsaitlik ve onay dahilinde degisiklik yapabilir, ek ürün ekletebilir veya çikartabilirsiniz. Bu degisiklikler fiyat farkina sebep olabilir. Degisikligi onaylayarak fiyat farkini kabul etmis olursunuz. Ön ödemeli rezervasyonlarin iptalinde, kiralama tarihine 7 günden daha fazla bir süre var ise tüm ödeme iade edilir. Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 3-7 gün kala iptal edilmesi halinde toplam kira ücretinin %50’si iade edilir. Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 1 veya 2 gün kala iptal edilmesi halinde veya iptal edilmeksizin aracin alinmamasi halinde (No Show) kira ücreti iade edilmez.

Kiralamanin Erken Bitmesi veya Uzamasi :

Aracin kira baslangicinda belirtilen süreden önce iade edilmesi halinde aracin kullanildigi gün sayisina göre toplam kira ücreti tekrar hesaplanir ve iade tutari var ise ödeme yapilan kredi kartina iade gerçeklesir. Aracin kira baslangicinda belirtilenden daha ileri bir tarihte iade talebi öncelikle araç müsaitligine bagli olarak TR RENT A CAR’ın onayina tabidir. Ilave ücret tutari toplam kira gününe göre tekrar hesaplanarak ödeme yapilan kredi kartindan ek tahsilat olarak tahsil edilir.

Sigorta ve Güvenceler :

Kiralama ücretlerine dahil olan sigortalar kampanya ve tarifelere göre degisiklik göstermektedir. Firmamız aracları Zorunlu mali mesuliyet(trafik) sigortasina sahiptir. Rezervasyonunuza dahil olmayan sigortalari ek ücret karsiliginda kiralama islemleriniz esnasinda satin alabilirsiniz. Sigorta kapsamlari ve ek sigortalarin ücretleri hakkinda bilgi almak için çagri merkezimizi arayabilirsiniz. Aksi halde;zorunlu mali mesuliyet(trafik ) sigortası,sigorta şirketinin poliçede taahhut ettiği ihtiyati mali mesuliyet sigorta teminatı ve ferdi kaza sigortalarının limitini aşan kısımdan TR Rentacar sorumlu tutulamaz, aracı kiralayan kiracıya aittir.  Açiklamalar genel ve bilgi amaçli olup, TR RENT A CAR bu bilgileri diledigi zaman degistirme hakkını sakli tutar.

Mini Hasar Durumu : TR RENT A CAR tarafindan belirlenen tutarin altinda kalan hasarlar kiraci beyani ile onarilarak güvence altina alinir.

Ihtiyari Mali Mesuliyet Sigortasi (LIS) : Zorunlu mali mesuliyet(trafik) sigortasina ilave olarak, belirlenmis limitler çerçevesinde 3.sahislara verilen zararlari kapsayan sigortadir.Aksi halde ,aracı kiralayan şahsın yapmış oldugu bedeli kazalarda ölüm,daimi sakatlılık ve 3.sahıslara verilen zararlar gerçekleşmiş ise sigorta şirketinin taahhüt ettiği ihtiyatı mali mesuliyet sigorta teminatı ve ferdi kaza sigortalarının limitini aşan kısım TR Rentacar dan aracı kiralayan , kiracıya aittir.